חקירות פרטיות

דף הבית » שירותים » חקירות פרטיות
חקירות פרטיות

חקירות פרטיות

חקירות פרטיות – כל מה שאתם צריכים לדעת

נפתח בהסבר קצר על עולם החקירות הפרטיות במדינת ישראל ובחוק הישראלי

המונח "חקירות פרטיות" בוודאי מעלה בראש של כולנו את החוקר הפרטי המפורסם מכולם, אף שהוא לא אמתי כלל וכלל – החוקר הספרותי המפורסם שרלוק הולמס, שסיפורי החקירות הפרטיות שלו מהתקופה הוויקטוריאנית, פרי עטו של הסופר ארתור קונן דויל, זכו מאז לעשרות עיבודים וגרסאות ואין ילד שלא מכיר את השם הזה היטב. עם זאת, המציאות היא שונה מהסיפורים, אף שלעתים קרובות היא עולה על כל דמיון. חוקרים פרטיים הם אנשי מקצוע איכותיים ואמתיים מאוד, בעלי נחיצות רבה בעולם המערבי שבו אנחנו חיים, וישראל היא לא שונה בהקשר זה. במדינת ישראל עבודתם של החוקרים הפרטיים מוסדרת בחוק חוקרים פרטיים משנת 1972, שבו נקבעים הסטנדרטים לקבלת רישיון לעבודה בתחום זה, והסטנדרטים המחייבים את עבודתו של החוקר מבחינה חוקית. לדוגמה, ברור כי החוקר הפרטי לא יכול לעבור על החוק על מנת לבצע את חקירתו, וכך גבולות הגזרה של עבודתו מוגדרים בצורה ברורה מאוד. כעת, נבין בדיוק מהן החקירות הנפוצות והנחוצות ביותר בחברה שבה אנחנו חיים.

קצת על סוגים שונים של חקירות פרטיות ועל הסיטואציות בהן נזדקק לחקירות מסוגים שונים

  • חקירות אישיות – חקירות אישיות הן ככל הנראה הסוג הידוע ביותר של חקירות פרטיות בחברה כיום, והן קשורות כשמן כן הן לחיים האישיים של המבקש את החקירה ושל הנחקר. הדוגמה הידועה ביותר בהקשר זה, שקשורה אוטומטית בראש שלנו לכל עבודתו של החוקר הפרטי, היא חקירה בדבר נאמנות בחיי זוגיות ונישואין – ואכן, במקרים רבים זוהי סוג החקירה הנדרשת מהחוקר הפרטי בתחום העיסוק האישי. בנוסף, ישנן גם חקירות בדבר איתור של אנשים – לדוגמה, קרובי משפחה אבודים בחו"ל או אדם שנחוץ לנו שנעלם במדינה אחרת. בכל מקרה, מדובר בחקירה חשובה במיוחד עבור רבים.
  • חקירות כלכליות – חקירות כלכליות תופסות נתח גדול מאוד מכלל החקירות הפרטיות כיום, וכפי שניתן להבין מדובר בחקירות שמתרכזות במידה רבה ביכולותיו הכלכליות ובערבויותיו של אדם כזה או אחר. כך לדוגמה החקירות הללו הן רלוונטיות מאוד עבור מתן אשראי לגוף מסוים וחקירה אודות יכולת פירעון החוב שלו, או במצבים שבהם אדם שחייב לנו טוען לחוסר יכולת כלכלית ואז נחקר אודות יכולתו האמתית. בכל מקרה, מדובר בסוג חקירות חשוב במיוחד שיכול להוות מרכיב קריטי בהחלטות הכלכליות שאנו מקבלים על בסיס יום יומי.
  • חקירות מחשב – בעולם המודרני, תופסים המחשבים ותופס המרחב הווירטואלי נפח משמעותי מאוד מחיי היום יום שלנו. בהתאם, גם הפרטים שלנו והנתונים הרגישים ביותר אודותינו יכולים להיות חשופים ברשת, וחקירות מחשב ואינטרנט הן חקירות שתפקידן לזהות עבורנו את הסיכונים הפוטנציאליים האורבים לנו במרחב הווירטואלי ולסייע לנו להימנע מהם בצורה הטובה ביותר. בהקשר זה, הולכות ותופסות חקירות המחשב נתח משמעותי יותר ויותר מכלל החקירות הפרטיות המתבצעות כיום, הן עבור גורמים פרטיים והן עבור גורמים מסחריים וציבוריים שצריכים להבטיח את אבטחת המידע שלהם ברשת הווירטואלית.

אם אתם זקוקים לחקירה פרטית ומגיע לכם לדעת אמת כזו או אחרת, אין לכם מה להתעכב

עולם החקירות הפרטיות הוא עשיר עוד הרבה יותר ממה שפירטנו כאן, ובאופן כללי אי אפשר לדבר על כלל החקירות שניתן לבצע ויש לבדוק כל מקרה לגופו – לעתים חקירות פרטיות איכותיות ומקיפות תתרכזנה בכמה תחומים ובכל אחד מהם תיתן ללקוח את המענה האיכותי ואת המידע שמגיע לו לדעת. וזוהי, בסופו של דבר, המטרה של חוקרים פרטיים באשר הם – חשיפת האמת.

By | 2018-01-14T11:31:30+00:00 ינואר 28th, 2016|חקירות|סגור לתגובות על חקירות פרטיות