משרדי חקירות

דף הבית » שירותים » משרדי חקירות

משרדי חקירות – כל מה שאתם צריכים לדעת

משרדי חקירות פועלים בכל רחבי הארץ והם מציעים את שירותיהם עבור אנשים פרטיים, עסקים, מפעלים וגורמים ממשלתיים. כל מה שאתם צריכים לדעת על המשרדים הללו קשור לתחומי ההתמחות ולמסלולי ההכשרה. במאמר הבא נציג את הפרטים החשובים ונסייע לכם בבחירת משרד חקירות מקצועי

חקירות פרטיות מבוצעות בכפוף להנחיות משרד המשפטים. רק אדם בעל רישיון שמוכר על ידי משטרת ישראל יכול להציע שירותי  חקירות. הרישיון ניתן למבקשים שעומדים בתנאים הבאים:

  • אזרחות ישראלית ותושב ישראל
  • סיום 12 שנות לימוד
  • תקופת אימונים של 3 שנים לפחות בתוך 6 השנים שקדמו להגשת הבקשה

אדם שעומד בתנאים לעיל יכול להגיש בקשה למשרד המשפטים ולבקש אישור לעסוק בתחום של חקירות פרטיות. יחד עם זאת, חוקר שלא משלם אגרה לפי החוק נדרש לבצע הליך של הענקת רישיון מחודשת. כדאי לכם לדעת את זה ולבדוק האם למשרד שאליו פניתם יש רישיון בתוקף. במידה והתשובה שלילית, ותרו על שירותיו לטובת משרד אחר.

תחומי התמחות של משרדי חקירות

בדיקת תוקף הרישיון היא רק הצעד הראשון בבחירת משרד איכותי ומקצועי. הצעד השני שלכם צריך להיות השוואה בין משרדים לפי תחומי התמחות. אלו התחומים העיקריים שרלוונטיים בתחום החקירות:

א. חקירות אישיות וחקירות כלכליות – אלו חקירות עבור לקוחות פרטיים בנושאים אישיים. בנוסף, ניתן לתאם מול המשרד חקירות כלכליות ומסחריות שמיועדות לעסקים.

ב. איתורים, מעקבים ושירותי בילוש – בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל המשרדים מציעים שירותי איתורים, מעקבים ובילוש. כדאי לכם לדעת במה המשרד שבחרתם מתמחה עוד לפני שתעבירו לו פרטים רגישים. זכרו ששירותי איתורים כוללים מציאת קרוב משפחה, חייב או נתבע, בעוד מעקבים הם חלק משירות בו החוקר מתחקה אחר פעולותיו של חשוד מסוים. לצורך השוואה, שירותי בילוש מאפשרים גם איסוף ראיות.

ג. האזנות סתר והתקנת מצלמות נסתרות – ניתן לנצל את הניסיון והרקע של חוקרים פרטיים על מנת לתאם האזנות סתר והתקנת מצלמות נסתרות. האזנות סתר מבוססות על מעקב אחר שיחות הטלפון הנכנסות והיוצאות, בעוד התקנת מצלמות נסתרות מתבצעת בחלל מסוים ובמטרה לתעד את המתרחש.

ד. חקירות מחשב – לקוחות פרטיים ועסקיים מתעניינים לעיתים קרובות בשירותי חקירות מחשב. אלו חקירות של עבירות שבוצעו באמצעות המחשב, האינטרנט ותוכנות ריגול. ניתן להשתמש בחקירות מחשב כדי למצוא ראיות ונתונים גם אחרי שנמחקו.

טיפים לבחירת משרד מקצועי

חשוב שתדעו גם איך לבחור משרדי חקירות וכך להשיג מקסימום תועלת מהניסיון של אנשי המקצוע. התחילו בסינון גס בין משרדים שונים לפי איזורי מתן שירות. בדקו איזה משרד נמצא באיזור המגורים או העבודה שלכם וקבלו המלצות מחברים, קרובים ובני משפחה. המשיכו עם תיאום פגישת ייעוץ לא מחייבת מול נציגי המשרד. נצלו את הפגישה כדי לשמוע על הניסיון של החוקרים הפרטיים ועל הרישיון שעומד לרשותם. באותה פגישה גם תוכלו לקבל הצעת מחיר מסודרת, או לבדוק האם עלות הייעוץ מגולמת בעלות העבודה, במידה והתיק אכן מועבר לטיפולו של המשרד.

בחרו משרד מקצועי שמספק לכם תחושת ביטחון. זכרו כי שירותי חקירות עשויים להימשך זמן רב, בעיקר בנושאים מורכבים כמו יחסי אישות ויחסים בין בני זוג. הקפידו להישאר בקשר עם נציגי משרד חקירות ובקשו דיווחים בזמן אמת. בררו לגבי זמינות המשרד לצרכים שלכם, ודאו שמדובר על משרד מורשה של משרד המשפטים ואל תחששו להגדיר מחדש את הצרכים גם אחרי שהחקירה החלה.

By | 2016-01-28T12:46:42+00:00 ינואר 28th, 2016|חברת חקירות, חקירות, משרד חקירות|סגור לתגובות על משרדי חקירות