משרד חקירות

דף הבית » שירותים » משרד חקירות

איזה שירותים ניתן למצוא אצל משרד חקירות?

משרד חקירות מרכז תחת קורת גג אחת שורה ארוכה של שירותים מיוחדים. במאמר הבא נציג את עיקרי השירותים ואת המאפיינים המיוחדים של אנשי המקצוע העוסקים בתחום

שירותי משרד חקירות ניתנים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים שמחזיקים באישור מטעם משטרת ישראל ומשרד המשפטים. תהליך ההסמכה מחייב את החוקר להכיר את כללי האתיקה, להבין את לשון החוק ולהביא לידי ביטוי את היכולות האישיות שלו. כתוצאה מכך, ניתן היום למצוא בקרב משרדים סוגים שונים של שירותים:

א. חקירות אישיות – רוב הלקוחות הפונים למשרד מתעניינים בחקירות אישיות. אלו עבודות חקירה המיועדות ללקוחות פרטיים והן מתמקדות בנושאים אישיים. אפשר להזמין חקירות אישיות על נאמנות בני זוג, איתור נכסים ופרטי חשבונות בנק וכן הלאה.

ב. חקירות כלכליות – יש להבחין בין חקירות כלכליות ומסחריות, על אף ששני השירותים ניתן במסגרת משרד מקצועית. חקירות כלכליות ומסחריות עוסקות בדליפת מידע מחברות וארגונים, איתור חייבים עבור נישומים ואיסוף מידע כלכלי ספציפי.

ג. חקירות סמויות – חקירות מן הסוג הזה מחייבות שימוש בציוד טכני מתקדם. החקירות מתבצעות ללא ידיעתו של האדם הנחקר, והמורכבות שלהם נובעת גם מלשון החוק. החקירות הסמויות חייבות להתבצע על פי הנחיות משרד המשפטים על מנת למנוע מצב של פסילת ראיות.

ד. איתורים ומעקבים – שירותי איתורים מתייחסים למציאת אדם כלשהו כגון קרוב משפחה, חייב או נתבע. לחילופין, מעקבים הם חלק משירות בו החוקר בודק מה החשוד עושה. המעקבים נעשים בסתר וגם בהם משולב תהליך של איסוף ראיות.

ה. חקירות בינלאומיות – יש משרדים שבהם ניתן למצוא שירותי חקירות בינלאומיות. אלו שירותים המחייבים השקעה כספית גדולה והיכרות עם הגורמים הרלוונטיים במשרדי החוץ ובמדינות זרות. חקירות בינלאומיות מתבצעות מחוץ לגבולה של ישראל ובדרך כלל הן גם לוקחות יותר זמן.

רוב החקירות מתבצעות באופן דיסקרטי ותוך שיתוף פעולה אנונימי בין הגורמים השונים. מבחינת מאפיינים מיוחדים, לקוחות יכולים לתאם חקירות במגזר הערבי, שירותי מז"פ ושירותי אבטחת מידע. חוקרים פרטיים מכירים היטב את התחום והם מציעים את שירותיהם עבור גבייה או כתיבת חוות דעת מומחה לבתי משפט.

שירותי בילוש וחקירות עבור בעלי עסקים וארגונים

יש לציין כי בחלק מהמשרדים ניתן לקבל שירותי ייעוץ בתיקים פליליים לעורך דין, או לתאם שירות שכולל ביצוע שחזור פשעים. במהלך השחזור החוקר מאתר ראיות שיכולות לסייע ללקוח להבין מה קרה בזירת הפשע. ראיות אלו משמשות לעיתים קרובות להגשת ערעור והן מצורפות לייעוץ בתיקים פליליים עבור עורכי דין. מעבר לכך, יש גם שירותי בילוש בהם החוקר עוקב בסתר אחר החשוד ואוסף ראיות בזמן אמת.

בעלי עסקים וארגונים מזמינים ממשרד חקירות האזנות סתר, חקירות מס ומעקב עובדים. אפשר לנצל את המיומנות והניסיון של החוקר הפרטי על מנת לתאם התקנת מצלמות נסתרות בחנות ובמשרד, או לברר על שירותי מודיעין עסקי. בנוסף, נציגי משרדים מובילים בארץ מתאמים עבור לקוחות עסקיים שירותי פוליגרף וחקירות קניין רוחני. הפוליגרף הוא חלק מחקירה המתבצעת באמצעות מכשיר שמודד שינויים פיזיולוגיים והוא משמש לגיוס עובדים, חקירות פנים-ארגוניות ועוד.

בשנים האחרונות עולה הביקוש לשירותי חקירות מחשב. כל חקירה מתבצעת בהתאם לצרכי הלקוח, אך אלו פשעים שבוצעו דרך המחשב או אתרי אינטרנט מסוימים. למרות שחקירות מחשב יכולות לסייע ללקוחות פרטיים, דווקא בעלי עסקים וחברות הם אלו שנהנים מהם. זו גם הסיבה לכך ששירותי חקירות מחשב משולבות במוסדות ציבור ברחבי הארץ.

By | 2017-02-19T17:03:04+00:00 ינואר 31st, 2016|כללי|סגור לתגובות על משרד חקירות